Projekt “ISTE”
Nurme Caring OÜ jätkab Rapla Valla ISTE jätkutegevustes ka uuel perioodil!
Nurme Caring OÜ jätkab oma panustamist Rapla valla isikukeskse erihoolekande
teenusmudeli (ISTE) rakendamist ka uuel perioodil, aidates kaasa psüühiliste erivajadustega inimeste toetusele ja hooldusele. Ettevõtte osalemine selles projektis on taganud kvaliteedi ja usaldusväärsuse teenuste osutamisel, pakkudes kohandatud lahendusi, mis keskenduvad iga inimese vajadusele.
Projekti eesmärk ja tähendus
Projekti eesmärgiks on katsetada ja rakendada isikukeskse erihoolekande teenusmudelit, mis võimaldab psüühilise erivajadusega inimestel saada paindlikku ja isikupärastatud tuge igapäevaelu toimetulekuks. Rapla valla projekt “Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli jätkurakendamine” rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist (ESF) ja aitab tagada, et teenused on kergesti ligipääsetavad ning täpselt vastavad iga inimese vajadustele.
Nurme Caring OÜ panus ja teenuste osutamine
Nurme Caring OÜ on oma pühendumuse ja professionaalsusega teenuste osutamises saavutanud kõrge usaldusväärsuse. Teenusepakkujatena pakuvad nad paindlikke lahendusi, mis arvestavad psüühilise erivajadusega inimeste vajadusi. Uuel perioodil jätkavad nad osalemist projekti elluviimises, pakkudes kvaliteetseid teenuseid, mis on suunatud isikukeskse lähenemisega toimetulekuks ja igapäevaelu toetamiseks.
Sihtgrupp ja Teenuse Tingimused
Projekti sihtrühmaks on psüühilise erivajadusega inimesed, kes vajavad igapäevaelu toimetuleku toetust. Teenused on suunatud neile, kes vastavad järgmistele tingimustele:
- Oled vähemalt 18-aastane.
- Sul ei ole põhidiagnoosina dementsust ega sõltuvust alkoholist või narkootilistest ainetest.
- Sul on tuvastatud vajadus igapäevaelu toimetuleku toetamiseks.
Teenuse osutamine toimub projektiperioodi jooksul, alates 2025. aasta algusest kuni 2026. aasta lõpuni.



Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli (ISTE) rakendamine Rapla vallas
Osaleme Eestis läbi viidavas isikukeskse erihoolekande teenusmudeli rakendamise projektis.
Eesmärk on katsetada sotsiaalkindlustusameti (SKA) ja kohalike omavalitsuste (KOV) koostöös uue isikukeskse komponendipõhise erihoolekande teenusmudeli rakendatavust (teenusmudeli kasutuselevõtmist ja juurutamist) omavalitsustes. Eelkõige on eesmärk katsetada psüühilise erivajadusega inimeste abistamisel teenuskomponentidel põhinevat käsitlust ja testida korraldusskeemi, kus psüühilise erivajadusega inimeste teenuste korraldaja rollis on KOV.
Katsetatava isikukeskse teenusmudeli sihtrühm on raske, sügava või püsiva kuluga psüühilise erivajadusega inimesed, kelle puhul on täidetud kõik alljärgnevad tingimused:
- ta on vähemalt 16-aastane;
- tal ei ole diagnoositud põhidiagnoosina dementsust ega alkoholisõltuvust;
- sihtgrupp vastab ühele järgmistest tingimustest:
- ta on erihoolekandeteenusel, kuid tema abivajadus on muutunud, mille tõttu on vajalik teenuse vahetus (nt vajab vähesema toetusega teenust) või
- ta ei kasuta veel erihoolekandeteenuseid, kuid on SKA erihoolekandeteenuse järjekorras, või
- ta vajab KOVi sotsiaaltöötaja või SKA teenuste konsultandi (SKA juhtumikorraldaja) hinnangul toimetulekuks ja ühiskonnas osalemiseks või tööturule sisenemiseks toetavaid integreeritud teenuseid.
Erihoolekande teenusmudeli katsetamises osalev abivajaja ei tohi samal ajal saada erihoolekande- või sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuseid praeguses riiklikus süsteemis. Samuti ei tohi teenusmudelis osalev abivajaja saada samal ajal samalaadseid teenuseid mitme välisrahastusel (sh Euroopa Sotsiaalfondist) rahastatava tegevuse raames.
Allikas: https://sotsiaalkindlustusamet.ee/
spetsialistile-ja-koostoopartnerile/
kohalike-omavalitsuste-noustamine/isikukeskse-erihoolekande

Inimese teekond teenusmudelis:

LOE LISAKS: Isikukeskse erihoolekande teenusmudeli (ISTE) rakendamine kohalikus omavalitsuses | Sotsiaalkindlustusamet
Kuidas projektis osaleda?
